cz| Mládež


Dnes se slaví po celém světě den mládeže. Oficiálně do této kategorie patří mladí lidé do 27 let. Fakticky si myslím že kdokoli, kdo se hledá, kdo věří že dokáže vše, má pocit že nemusí přistupovat na kompromisy, chce změnit svět. Protože právě toto je pro mne pravou sílou mladí. Když je člověk mladistvý věří jako nikdy jindy že svět jsou samé otevřené dveře a čeká na to co do něj přinesete. A s touto vírou může si ty dveře prolomit i tam kde není nic jiného než jen zeď.

Samozřejmě každá generace si vyslechla svoji porci “Za našich časů...”: to bylo lepší, mladí lidi byly slušnější, více četli, méně mluvili a více poslouchali.... Není to jiné ani dnes. Jenže dnešní mládež to má obzvlášť těžké. Každý den musejí zprocesovat takové množství informace, jako nikdy dříve; vidí spoustu příkladu úspěšných lidi všude napříč celým internetem a i kvůli tomu si mohou na sebe klást obrovské a nepoměrné nároky;nemají se kde schovat a kam utéct před věcným dozorem a posuzováním kvůli sociálním sítím... Není to lehké.

I když dnes je skvělá doba, kdy člověk skutečně může dosáhnout čehokoli, celý svět je mu na dosah, na druhou stranu je teď neuvěřitelně těžké a komplikované období pro každého, kdy se teprve učíme žít v době neomezených informaci. Obdivuji mládež jak to zvládá, a jsem šťastná když můžu pracovat s lidmi kteří ještě neztratili svoji naivitu, kteří chtějí změnit svět, a zároveň dokážou užívat každého dne, bez plánování, kteří mají svůj cíl, jdou za nim, a vesmír jim v tom určitě rád pomůže, kteří už tolik nezáleží na filtrech na instagramu, protože nikdy nebudou tak dobré jako skutečný život.

Určitě, jako v každé generaci, jsou mladí lidi kteří jsou líní, nechtějí nic dělat, a mají pocit že jim všichni něco dluží. Ale já jsem měla to obrovské štěstí potkat ty nejlepší představitelé své doby. Snílkové, lidí, kteří jsou plní života a odhodlání, s obrovským pochopením pro to co se děje kolem nich, empatii k druhým. Díky nim se tolik těším na další roky, protože pravé oni budou určovat jakým směrem se vydá naše společnost a naše planeta.

z maturitního plesu Golden Gate School


#mladez #nadeje